Historie automobilky Toyota

Když se řekne Toyota, tak dokonce i ženy vědí, o co jde. Toyota Motor Corporation založená 28. srpna 1937 v Japonsku, patří mezi nejstarší automobilky, které ještě existují.

Toyota je absolutně první na světě v jedné věci. Jako první vyrábí více než 10 milionů aut ročně. Navíc je absolutním lídrem, co se týká aut na hybridní elektrický pohon a též jsou nejprodávanější v této oblasti. Společnost založil Kiichiro Toyoda jako odnož otcovy firmy s cílem vyrábět auta. O tři roky dříve sám vytvořil motor typu A, posléze první osobní auto po dvou letech čili v roce 1936. Automobilka vyrábí auta pod pěti značkami – Toyota, Hino, Lexus, Ranz, Daihatsu.

Historické sloučení

To spadá do roku 1981, když Toyota Motor Co., Ltd. oznámila, že se sloučí se svým prodejním subjektem Toyota Motor Sales Co., Ltd. Od roku 1950 existovaly však samostatně kvůli válce a také předpokládali, že po ukončení tohoto konfliktu dojde k obnovení. Ovšem toto spojení se dokončilo až tedy po domluvě, tedy v roce 1982. V současné době je na pozici prezidenta společnosti Toyota Akio Toyoda, jeden z vnuků zakladatele. Automobilka vždycky vyráběla mnoho aut. Jedinou takovou menší přestávkou, kdy jich nevyrobila tolik je všem dobře známá jaderná katastrofa v roce 2011.

Tehdy bouchla jaderná elektrárna Fukušima v Japonsku, což byla po ukrajinském Černobylu druhá největší jaderná katastrofa. Automobilka je činná i na burzách s cennými papíry, a to například v Londýně, New Yorku a jak jinak pochopitelně v japonském Tokiu. Má jeden výrobní podnik i v České republice, konkrétně v Kolíně.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?