Historie automobilky Tata

Tata Motors neboli jen Tata patří mezi automobilky, zabývající se výrobou nejen osobních aut, ale také nákladních vozů a autobusů.

Založili ji už roku 1945 a její zemí je Indie, sídlo pak v Bombaji. Je součástí společnosti Tata Group, přičemž dříve ji znali pod názvem TELCO – TATA Engineering and Locomotive Company. V Indii je to největší automobilka, v letech 2009 a 2010 konsolidované výnosy činili 20 milionů amerických dolarů. Co se týká nákladních aut, tak tam je lídr. U osobních aut je mezi třemi největšími. Jejich auta vítězí v malých, středních i užitkových třídách. Je čtvrtá největší automobilka na světě ve výrobě nákladních aut a druhá na světě v autobusech.

Nejdřív vláčky, ne auta

Když ji založili v roce 1945, tak vůbec ne kvůli výrobě aut, ale kvůli lokomotivám. Jejich první auto vyrobili až o dlouhých devět let později. Tenkrát se jednalo o spolupráci s firmou Daimler-Benz. Ovšem tahle kooperace netrvala až tak moc dlouho, po patnácti letech se rozhodli spolu skončit – rok 1969. V roce 2004 automobilka koupila divizi firmy Daewoo, která měla zaměření na nákladní vozidla. Momentálně nese název Tata Daewoo Commercial Vehicle, jenž sídlí v Korejské republice. Tata Motors pokračovala v nakupování. Další byla Hispano Carrocera SA – tu však vlastní naplno.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                        Tata Bolt

Březen 2008 a další nákup, tentokrát Jaguar Land Rover, který patřil Ford Motor Company. Automobilka má výrobu rozesetu kromě Indie i v dalších zemích – Argentina, Jihoafrická republika a Thajsko. Samozřejmě v Indii jich má logicky nejvíc – celkem šest míst.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?