Historie automobilky Tata

Tata Motors neboli jen Tata patří mezi automobilky, zabývající se výrobou nejen osobních aut, ale také nákladních vozů a autobusů.

Založili ji už roku 1945 a její zemí je Indie, sídlo pak v Bombaji. Je součástí společnosti Tata Group, přičemž dříve ji znali pod názvem TELCO – TATA Engineering and Locomotive Company. V Indii je to největší automobilka, v letech 2009 a 2010 konsolidované výnosy činili 20 milionů amerických dolarů. Co se týká nákladních aut, tak tam je lídr. U osobních aut je mezi třemi největšími. Jejich auta vítězí v malých, středních i užitkových třídách. Je čtvrtá největší automobilka na světě ve výrobě nákladních aut a druhá na světě v autobusech.

Nejdřív vláčky, ne auta

Když ji založili v roce 1945, tak vůbec ne kvůli výrobě aut, ale kvůli lokomotivám. Jejich první auto vyrobili až o dlouhých devět let později. Tenkrát se jednalo o spolupráci s firmou Daimler-Benz. Ovšem tahle kooperace netrvala až tak moc dlouho, po patnácti letech se rozhodli spolu skončit – rok 1969. V roce 2004 automobilka koupila divizi firmy Daewoo, která měla zaměření na nákladní vozidla. Momentálně nese název Tata Daewoo Commercial Vehicle, jenž sídlí v Korejské republice. Tata Motors pokračovala v nakupování. Další byla Hispano Carrocera SA – tu však vlastní naplno.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                        Tata Bolt

Březen 2008 a další nákup, tentokrát Jaguar Land Rover, který patřil Ford Motor Company. Automobilka má výrobu rozesetu kromě Indie i v dalších zemích – Argentina, Jihoafrická republika a Thajsko. Samozřejmě v Indii jich má logicky nejvíc – celkem šest míst.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?