Historie automobilky SsangYong

SsangYong Motor Company, zkráceně jen SsangYong, je automobilka z Jižní Koreje a je čtvrtou největší v téhle zemi. SsangYong v překladu znamená dva draci, jen tak pro informaci.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                 SsangYong Musso

Tuto automobilku založili 4. března 1954, přičemž vznikla sloučením dvou firem – autodílny Dong-Hwan, která existovala od roku 1954 a Dongbang Motor Co, ta byla založena v roce 1962. V roce 1963 se tyto dvě samostatné společnosti sloučili dohromady a dali si název Hadong-hwan Motoru Co. Od roku 1964 tyto dvě sloučené společnosti začali stavět džípy, a to pro americkou armádu. K tomu si přidali výrobu nákladních aut a autobusů. V roce 1976 už dělali auta pro nejrůznější možnosti.

Už se to blížilo

V roce 1977 přišlo přejmenování na Dong-A Motor, to však ještě nebylo hotovo. Až o jedenáct let později byla společnost převzatá do vlastnictví Ssangyong Business Group a finálně si změnili jméno na SsangYong Motor. V roce 1991 začali spolupracovat s firmou Daimler-Benz, a to na technologické úrovni. Za čtyři roky přišlo ještě převzetí automobilky  do rukou firmy Panther Westwinds z Británie. Za další roky přišly jiní kupující. V roce 1997 to byl Daewoo Motors. To jim mohlo vytrhnout tzv. trn z paty, protože automobilka se v tomto roce topila v hlubokých finančních problémech.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                               SsangYong Actyon

51 procent akcií koupila firma z Číny SAIC a vlastnila tak většinu automobilky. V lednu 2009 měla automobilka ztrátu 75 milionů a byla na ni uvalena nucená správa. V srpnu toho roku skončili stávky dělníků a po 77 dnech byl opět obnoven provoz. Došlo to i k soudním sporům se SAIC, jenž byli obviněni, že ukradli technologie společnosti a neplnili přislíbené investice.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?