Historie automobilky SsangYong

SsangYong Motor Company, zkráceně jen SsangYong, je automobilka z Jižní Koreje a je čtvrtou největší v téhle zemi. SsangYong v překladu znamená dva draci, jen tak pro informaci.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                 SsangYong Musso

Tuto automobilku založili 4. března 1954, přičemž vznikla sloučením dvou firem – autodílny Dong-Hwan, která existovala od roku 1954 a Dongbang Motor Co, ta byla založena v roce 1962. V roce 1963 se tyto dvě samostatné společnosti sloučili dohromady a dali si název Hadong-hwan Motoru Co. Od roku 1964 tyto dvě sloučené společnosti začali stavět džípy, a to pro americkou armádu. K tomu si přidali výrobu nákladních aut a autobusů. V roce 1976 už dělali auta pro nejrůznější možnosti.

Už se to blížilo

V roce 1977 přišlo přejmenování na Dong-A Motor, to však ještě nebylo hotovo. Až o jedenáct let později byla společnost převzatá do vlastnictví Ssangyong Business Group a finálně si změnili jméno na SsangYong Motor. V roce 1991 začali spolupracovat s firmou Daimler-Benz, a to na technologické úrovni. Za čtyři roky přišlo ještě převzetí automobilky  do rukou firmy Panther Westwinds z Británie. Za další roky přišly jiní kupující. V roce 1997 to byl Daewoo Motors. To jim mohlo vytrhnout tzv. trn z paty, protože automobilka se v tomto roce topila v hlubokých finančních problémech.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                               SsangYong Actyon

51 procent akcií koupila firma z Číny SAIC a vlastnila tak většinu automobilky. V lednu 2009 měla automobilka ztrátu 75 milionů a byla na ni uvalena nucená správa. V srpnu toho roku skončili stávky dělníků a po 77 dnech byl opět obnoven provoz. Došlo to i k soudním sporům se SAIC, jenž byli obviněni, že ukradli technologie společnosti a neplnili přislíbené investice.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?