Historie automobilky Shuanghuan

Shuanghuan Auto, oficiálně Shijiazhuang Shuanghuan Automobile Co, Ltd, krátce Shuanghuan, byla jedna z čínských automobilek.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                        Shuanghuan S-RV

Slovo byla se hodí, protože jako většina automobilek skončila. Byla založena v dubnu 1988 a sídlila v provincii Hebei, ve městě Shijiazhuang, což je největší město této provincie. Tato čínská automobilka čelila i poměrně velkým problémům ze strany konkurence. Kritika spočívala v tom, že údajně okopírovala auto Smart Fortwo a BMW X5, spolu s ještě dalším vozem Honda CR-V. Bylo jí vyhrožováno právními kroky. BMW v Německu pomocí právníků docílila toho, že se zakázal prodej auta Shuanghuan SCEO.

Shuanghuan SCEO

A podíváme se na auto, které bylo příčinou problémů této čínské automobilky. SCEO je off-road, který byl vyráběný touto automobilkou mezi roky 2005 až 2011. Toto auto bylo podle zpráv z automobilky exportováno do více než třiceti zemí. V roce 2007 ho chtěla automobilka ukázat na autosalonu v Německu, konkrétně ve Frankfurtu. Od té chvíle začaly potíže a spory s automobilkou BMW. V červnu 2008 rozhodl soud v Mnichově o tom, že SCEO je kopií BMW X5. Zakázal se prodej SCEO v Německu, navíc soud nařídil, aby se majitelé zbavili všech SCEO vozů, které mají.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                    Shuanghuan CEO

BMW se soudilo s automobilkou i v Itálii, tam však neuspělo a SCEO se v této zemi mohlo prodávat i nadále. Ovšem i automobilka došla do fáze, kdy ji ukončili. Stalo se tak 29. února 2016, kdy čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií automobilku oficiálně uzavřelo. Nesplnili totiž povinná hodnocení výroby ve dvou letech po sobě.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?