Historie automobilky Scion

Scion byla značka automobilky, kterou měla pod svými křídly Toyota. V roce 1999 Toyota zahájila projekt Genesis. Cíl byl jasný. Přivést ke značce mládež.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                     Scion FR S

Na scénu se jim tento v uvozovkách řečeno ambiciózní projekt podařilo převést v roce 2002, kdy auto Scion jako koncept bylo vidět v březnu na autosalonu v New Yorku. První modely se začaly prodávat v Kalifornii, kde byly však dostupné jen ve 105 prodejnách. To se stalo v červnu 2003. Následovalo zavedení značky na jih, jihovýchod a východní pobřeží v únoru 2004. Scion se stal dostupným v celých státech od června téhož roku.

I do Kanady

V roce 2010 Scion expandoval do Kanady. Stalo se tomu v září. Auta byla nabídnuta v počtu 45 kusů, to pro začátek. Začínalo se v Torontu, Montrealu a Vancouveru, jinak mimochodem samými hokejovými městy. Posléze se přidávala i ostatní města v Kanadě. Ovšem první nové auto, které vyrobili po expandování do Kanady, bylo vidět na autosalonu Montreal International Auto Show. Ovšem v roce 2010 začal mít automobilka výrazné problémy z hlediska prodeje. Za tento rok prodali 45 668 aut. Někdo by si myslel, že to není špatné. Ovšem s porovnáním roku 2006 – více než 170 000 kusů aut, to pro ně jistě nebylo nic dobrého.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                      Scion Fuse

Sice se pokoušeli o změny, avšak prodeje šly stále více a více dolů. Toyota se na to nejspíš už nevydržela dívat a tak došlo k tomu, co se očekávalo. 3. února 2016 oznámili, že automobilka Scion ukončuje svou činnost ve výrobě aut.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?