Historie automobilky Scion

Scion byla značka automobilky, kterou měla pod svými křídly Toyota. V roce 1999 Toyota zahájila projekt Genesis. Cíl byl jasný. Přivést ke značce mládež.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                     Scion FR S

Na scénu se jim tento v uvozovkách řečeno ambiciózní projekt podařilo převést v roce 2002, kdy auto Scion jako koncept bylo vidět v březnu na autosalonu v New Yorku. První modely se začaly prodávat v Kalifornii, kde byly však dostupné jen ve 105 prodejnách. To se stalo v červnu 2003. Následovalo zavedení značky na jih, jihovýchod a východní pobřeží v únoru 2004. Scion se stal dostupným v celých státech od června téhož roku.

I do Kanady

V roce 2010 Scion expandoval do Kanady. Stalo se tomu v září. Auta byla nabídnuta v počtu 45 kusů, to pro začátek. Začínalo se v Torontu, Montrealu a Vancouveru, jinak mimochodem samými hokejovými městy. Posléze se přidávala i ostatní města v Kanadě. Ovšem první nové auto, které vyrobili po expandování do Kanady, bylo vidět na autosalonu Montreal International Auto Show. Ovšem v roce 2010 začal mít automobilka výrazné problémy z hlediska prodeje. Za tento rok prodali 45 668 aut. Někdo by si myslel, že to není špatné. Ovšem s porovnáním roku 2006 – více než 170 000 kusů aut, to pro ně jistě nebylo nic dobrého.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                      Scion Fuse

Sice se pokoušeli o změny, avšak prodeje šly stále více a více dolů. Toyota se na to nejspíš už nevydržela dívat a tak došlo k tomu, co se očekávalo. 3. února 2016 oznámili, že automobilka Scion ukončuje svou činnost ve výrobě aut.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?