Historie automobilky Saturn

Saturn je další z amerických automobilek, která už neexistuje. Založena byla 7. ledna 1985, čili ještě i dneska by to byla relativně mladá automobilka, kdyby existovala, oproti ostatním.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                           Saturn L Series

Automobilka nebyla samostatnou jednotkou, ale dceřinou společností General Motors. V červnu 1982 začali jednat o prvním autu, které by mělo spatřit světlo světa z jejich výrobních linek. Nakonec se tak událo v roce 1985, 7. ledna. Tím pádem byla oficiálně posvěcená spolupráce s General Motors. Uprostřed 80. let měli General Motors plány, které se však změnili a nakonec založili Saturn jako jeho vlastní značku, čili samostatnou jednotku. Čekalo se na auto, které vyrobí.

Jiná automobilka

Tak se Saturn začal označovat poté, když byl roku 1991 vytvořen model SL2. V Memphisu také otevřeli první obchodní zastoupení. Tím, že to byl v uvozovkách řečeno jiný druh automobilové společnosti, se dělaly i samostatné kroky. Například měli vlastní dealerskou síť, jenž byla oddělená od General Motors. Nicméně výsledky, jenž automobilka očekávala, nebyly vůbec dobré. Spíše naopak. Novináři je označovali za příliš ambiciózní. V roce 2001 Saturn představil první kompaktní crossover SUV, jenž měl brázdit silnice o rok později – VUE. Ovšem od roku 2004 se zde začala kazit atmosféra. V prosinci 2008 General Motors oznámil, že se budě věnovat svým čtyřem značkám.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                           Saturn S Series

Saturn mezi nimi nebyl. Nakonec se rozhodli ho zrušit, protože jednání s různými známými automobilkami nedopadlo. Oficiálně byla automobilka zrušena 31. října 2010. Veškerá výroba aut byla zastavena jen o maličký kousek dříve, 7. října stejného roku.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?