Historie automobilky Santana

Santana neboli Santana Motor SA byl výrobce aut ve Španělsku roku 1956. Původně však byla založena jako výrobce zemědělské techniky.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                               Santana Land Rover

Ze začátku měli svůj vlastní kapitál v počtu tří milionů peset. Ovšem v roce 1954 zatlačila španělská vláda a tím pádem se to rozjelo o něco více. Společnost se rozhodla expandovat v uvozovkách za hranice svých produktů a oslovila automobilku Rover. Tehdy měli velkou snahu o jedno. Chtěli získat licenční smlouvu na výrobu modelů Land Rover Series ve své továrně. Dohody se dosáhlo v roce 1956 a po dvou letech to všechno začalo. Od roku 1968 však Santana začala vyrábět vlastní verze modelů Land Rover Series.

Santana a Suzuki

Na začátku 80. let navázala automobilka spolupráci s japonskou Suzuki. Ta koupila podíl ve firmě v podílu dvaceti procent. Od roku 1986 začala automobilka vyrábět licencovaná auta Suzuki Jimny a Suzuki Vitara. V březnu 1995 se Suzuki rozhodla vystoupit ze spolupráce. I přesto ještě vyráběli pro japonskou automobilku další modely. V roce 2006 ovšem bylo zase všechno jinak. Na scéně se objevila automobilka Iveco. S tou Santana podepsala smlouvu na delší dobu o vývoji produktů, a to společném. Prvním modelem bylo Iveco Massif. Měli úspěch a tak se začalo dít to, že Fiat – Iveco by měli koupit celou automobilku Santana.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                             Santana 300

V roce 2009 musela automobilka ukončit pracovní vztah se Suzuki v závislosti na změně kooperující společnosti. V roce 2011 se rozhodla vláda Andalusie, které automobilka patřila, že ukončí její provoz. Předčasně bylo propuštěno až 1 341 zaměstnanců.

 

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?