Historie motorek Rieju

Tak a máme tu Španělsko – Rieju. V roce 1934 to začalo tak, že dva mladí podnikatelé Luis Riera Carré a Jaime Juanola Farrés založili společnost, která vyráběla příslušenství pro jízdní kola.

Zdroj foto: en.wikipedia.org            Rieju RR

Pokud někoho zajímá, co znamená název Rieju, tak je to složenina těchto dvou mužů, respektive jejich jmen. Koupili nějaké ty pozemky a začali stavět továrnu. Ovšem přišla španělská občanská válka a s jejich smělými plány byl utrum. Republikánská vláda jim zabavila továrnu, jenž však ještě nebyla dokončená a používali ji jako sklad kamionů. Když válka skončila a oni měli zpět svou budovu, pokračovali s tím, co začali – vyráběli příslušenství pro kola.

Nejdřív stavěli kola, pak moped

O dva roky později – 1942, byla Rieju povýšená na společnost s ručením omezeným a změnila se působnost – stavěli první vlastní jízdní kola. V tomhle období měla firma jen 35 zaměstnanců a během jednoho týdne dokázali postavit až 30 kol. V roce 1947 přišel jejich první moped. Tento první model dosahoval rychlosti 40 km/h. Po dvou letech uvedla společnost inovovaný typ prvního modelu, které dali název No. 2. Mimo jiné měl motor o větším výkonu. Pozdější modely byly navrženy hlavně tak, aby na popředí byl jejich vzhled. V roce 1964 se Rieju dohodlo s Minarelli a začali vyrábět motocykly s licencí.

Zdroj foto: de.wikipedia.org                        Rieju MRT 50

První byl tzv. Jaca. V roce 1978 vyvinulo Rieju motocykl s automatickou převodovkou, avšak to nemělo úspěch. V osmdesátých letech se Rieju stal předním prodejcem motorek ve Španělsku. Také získal několik ocenění v soutěži Enduro. Od roku 1994 vyváží i do celé Evropy.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?