Historie automobilky Pontiac

Pontiac je nebo tedy lépe řečeno byla velmi známá automobilka, založena roku 1926 jako jedna z platforem General Motors. Pontiac dostal své jméno podle města, kde byla vozidla produkována.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                      Pontiac Convertible Coupé

Pontiac začal nabízet typy aut sedan, a to jak se dvěma dveřmi, tak i se čtyřmi. Mezi lety 1946 až 1954 prošla auta změnami. Bylo to dáno dobou, která se hnala kupředu. Sice ne tak jako dnes, ale pokrok probíhal. Úplně nová vozidla Pontiac vyšla v roce 1949 a řekněme, že výraznou změnou byl hlavně styl. V roce 1955 byl představen u aut Pontiac nový podvozek a také nová karoserie. Kromě toho se zvýšil výkon na 178 koní.

Tržby vzrůstaly

Ano, i díky změnám, které nastaly ve výrobě. Navíc se o rok později jemně proměnilo i vedení. Na post generálního ředitele firmy usedl prominentní americký automobilový manažer Semon Emil Knudsen, přezdívaný Bunkie. Kromě toho přišli dva noví technici a okamžitě se začala předělávat image značky. Například jako první z kroků, které chtěl Knudsen uskutečnit a také to udělal, bylo odstranění slavné ochranné známky v podobě stříbrných pruhů z kapoty auta. V roce 1959 byl vyroben na tamější dobu velmi moderní model Arrowhead s designem v podobě hvězdy uprostřed. V té době to byl typ auta, který si nemohl dovolit každý z hlediska ceny.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                           Pontiac Grand Am Sedan

Bohužel pro ně samotné však došlo k tomu, k čemu častokrát. Automobilka musela oznámit svůj zánik 31. října 2010. General Motors se totiž rozhodli, že se budou věnovat spíše svým ostatním značkám – Chevrolet, Buick, Cadillac a GMC.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?