Historie automobilky Pontiac

Pontiac je nebo tedy lépe řečeno byla velmi známá automobilka, založena roku 1926 jako jedna z platforem General Motors. Pontiac dostal své jméno podle města, kde byla vozidla produkována.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                                      Pontiac Convertible Coupé

Pontiac začal nabízet typy aut sedan, a to jak se dvěma dveřmi, tak i se čtyřmi. Mezi lety 1946 až 1954 prošla auta změnami. Bylo to dáno dobou, která se hnala kupředu. Sice ne tak jako dnes, ale pokrok probíhal. Úplně nová vozidla Pontiac vyšla v roce 1949 a řekněme, že výraznou změnou byl hlavně styl. V roce 1955 byl představen u aut Pontiac nový podvozek a také nová karoserie. Kromě toho se zvýšil výkon na 178 koní.

Tržby vzrůstaly

Ano, i díky změnám, které nastaly ve výrobě. Navíc se o rok později jemně proměnilo i vedení. Na post generálního ředitele firmy usedl prominentní americký automobilový manažer Semon Emil Knudsen, přezdívaný Bunkie. Kromě toho přišli dva noví technici a okamžitě se začala předělávat image značky. Například jako první z kroků, které chtěl Knudsen uskutečnit a také to udělal, bylo odstranění slavné ochranné známky v podobě stříbrných pruhů z kapoty auta. V roce 1959 byl vyroben na tamější dobu velmi moderní model Arrowhead s designem v podobě hvězdy uprostřed. V té době to byl typ auta, který si nemohl dovolit každý z hlediska ceny.

Zdroj foto: cs.wikipedia.org                           Pontiac Grand Am Sedan

Bohužel pro ně samotné však došlo k tomu, k čemu častokrát. Automobilka musela oznámit svůj zánik 31. října 2010. General Motors se totiž rozhodli, že se budou věnovat spíše svým ostatním značkám – Chevrolet, Buick, Cadillac a GMC.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?