Historie automobilky Plymouth

Plymouth byla známá americká automobilka, která byla v korporaci s Chryslerem, dále následovaná spoluprací s DaimlerChrysler.

Plymouth

Automobilka byla založena 7. července 1928 v Auburn Hills, což je město spadající pod stát Michigan v USA. Od začátku se jejich ceny aut pohybovaly výše než konkurence. Ovšem nabízel funkce jako vnitřní expanzní hydraulické brzdy, což Ford ani Chevrolet nenabízely v té době. Plymouth svá auta nabízel čistě jen prostřednictvím Chrysleru. S Plymouth je spojen i Walter P. Chrysler, který v té době převzal i problémovou automobilku Maxwell. Automobilka Maxwell měla i svoje Maxwell, které posloužilo jako předobraz k prvnímu autu Plymouthu – Chrysler 52.

Bez Chrysleru by krizi nezvládl

Během velké hospodářské krize v třicátých a čtyřicátých letech Chrysler významně pomáhal Plymouthu a bez něj by neměla automobilka šanci. Na začátku roku 1930 začal Chrysler prodávat Plymouth všemi třemi divizemi. O tři roky později se Chrysler rozhodl dohnat Ford a Chevrolet v počtu válců motoru. To se jim v podstatě podařilo a jejich auta se začali prodávat i do Evropy – Švédsko, Dánsko, Velká Británie, Austrálie. V padesátých letech začal Playmouth vyrábět auta, která byla na tu dobu tzv. napřed. Ovšem roky 1957 a 1958 byly pro ně zlé z hlediska pověsti.

Plymouth

Modely z té doby byly velmi nekvalitní, podléhaly korozi a celkově byly vyrobeny ze špatných materiálů. V roce 1954 zažil Plymouth propad – chtěli vyvinout speciální auto poháněné turbínovým motorem , což se jim nepodařilo. Od devadesátých let ztrácel svou identitu až to vyústilo k zániku roku 2001, 29. června.   

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?