Historie automobilky Plymouth

Plymouth byla známá americká automobilka, která byla v korporaci s Chryslerem, dále následovaná spoluprací s DaimlerChrysler.

Plymouth

Automobilka byla založena 7. července 1928 v Auburn Hills, což je město spadající pod stát Michigan v USA. Od začátku se jejich ceny aut pohybovaly výše než konkurence. Ovšem nabízel funkce jako vnitřní expanzní hydraulické brzdy, což Ford ani Chevrolet nenabízely v té době. Plymouth svá auta nabízel čistě jen prostřednictvím Chrysleru. S Plymouth je spojen i Walter P. Chrysler, který v té době převzal i problémovou automobilku Maxwell. Automobilka Maxwell měla i svoje Maxwell, které posloužilo jako předobraz k prvnímu autu Plymouthu – Chrysler 52.

Bez Chrysleru by krizi nezvládl

Během velké hospodářské krize v třicátých a čtyřicátých letech Chrysler významně pomáhal Plymouthu a bez něj by neměla automobilka šanci. Na začátku roku 1930 začal Chrysler prodávat Plymouth všemi třemi divizemi. O tři roky později se Chrysler rozhodl dohnat Ford a Chevrolet v počtu válců motoru. To se jim v podstatě podařilo a jejich auta se začali prodávat i do Evropy – Švédsko, Dánsko, Velká Británie, Austrálie. V padesátých letech začal Playmouth vyrábět auta, která byla na tu dobu tzv. napřed. Ovšem roky 1957 a 1958 byly pro ně zlé z hlediska pověsti.

Plymouth

Modely z té doby byly velmi nekvalitní, podléhaly korozi a celkově byly vyrobeny ze špatných materiálů. V roce 1954 zažil Plymouth propad – chtěli vyvinout speciální auto poháněné turbínovým motorem , což se jim nepodařilo. Od devadesátých let ztrácel svou identitu až to vyústilo k zániku roku 2001, 29. června.   

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?