Historie automobilky Nissan

Nissan patří mezi nejznámější japonské automobilky na světě. V roce 1911 ji založili jako Kaishinsha Motocar Works přímo v Tokiu.

Nissan Figaro

V roce 1914 už přišlo první auto s názvem DAT. Bylo to vcelku logické pojmenování, protože písmena DAT tvoří iniciály z příjmení tří zakladatelů – Kenjiro Den, Rokuro Aoyama, Meitaro Takeuchi. Zakladatelů bylo celkem pět, avšak tito tři měli ten největší podíl na vzniku firmy. V roce 1918 přišlo první přejmenování – DAT Motocar Co. O něco později přišla další změna jména, k DAT se přidalo SUN, takže ve výsledku se pak jednalo o DATSUN. Datsun založili kvůli výrobě novou firmu Nissan Motor Co., podle které se užívá dodnes pojmenování pro jejich auta.

Válka znovu zasáhla

Ano, i tak se to dá říct, protože během druhé světové války se musela výroba aut pozastavit, nicméně její obnova přišla okamžitě po ukončení bojů, to znamená v roce 1945, v listopadu. Datsun měla velký úspěch v USA. V Evropě to už nebylo až tak růžové. Sportovní modely jejich aut se tam prodávaly o poznání hůře. Ovšem to je nemohlo žádným způsobem rozhodit. Nebáli se investovat velkou sumu a to se jim vlastně vyplatilo. V roce 1984 postavili továrnu v britském Sunderlandu. Pro Nissan je podstatnější technická část auta, než to, jak vypadá.

Nissan

Hlavní prim u nich tedy hraje motor, převodovka a podvozek. Nicméně i přes svou velikost Nissan začal v roce 1999 krachovat, z čehož ho vytáhl Renault. Společně tak zamezili problémům a od roku 2010 se výrazně zaměřili na vývoj elektromobilů. Prvním byl Leaf, jehož vyrobili 300 000 kusů.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?