Historie automobilky Morgan

Morgan Motor Company, krátce jen Morgan, je britská automobilka, kterou založil v roce 1910 Henry Frederick Stanley Morgan.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                      Morgan Aero 2

V roce 1904 opustil stávající zaměstnání a vrhl se do podnikání. Tehdy se jeho původní firma zaobírala prodejem a servisem garáží. Ovšem v roce 1909 navrhl a vyrobil svoje první auta. Avšak jen pro vlastní potřebu, ne pro prodej – zatím. Ještě předtím vyvinul nezávislé strojní zavěšení ve strojírenské dílně Malvern College. Malvern je jinak místo, kde byla umístěna jeho automobilka Morgan, která vznikla hned rok po těchto událostech. Výroba aut začala prosperovat a s ní tím pádem i celý podnik.

Výroba jede i dnes

Henry Frederick Stanley Morgan byl velmi činorodý a pracoval až do věku 77 let. Pak už bohužel nebyl a jeho místo převzal syn Peter, jenž automobilku řídil do roku 2003. Od roku 2003 do roku 2006 šéfoval této rodinné továrně Alan Garnett. Další z rodiny, Charles Morgan, syn Petera, vytvořil s dalšími kolegy nový manažerský tým. Jeden z kolegů Matthew Parkin v roce 2010 rezignoval a výkonným ředitelem se stal Charles. V lednu 2013 byl však odvolán a vystřídal ho Steve Morris. Charles Morgan pracoval až do října 2013 jako ředitel strategie, avšak pak byl opět odvolán nejen jako zaměstnanec, ale i jako člen představenstva.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                  Morgan Aero 8

Ještě se prostřídalo pár lidí na nejvyšších postech, až došlo k prodeji většinového podílu společnosti firmě z Itálie Investindustrial. Zatím posledním šéfem, který se drží na svém postu od roku 2016 je Dominic Riley. Uvidíme, jestli překoná tři roky, to je totiž období, po kterém se tamější ředitelé střídají.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?