Historie automobilky Mitsubishi

Mitsubishi Motors nebo jen Mitsubishi je šestou největší japonskou automobilkou a sedmnáctou největší na světě založenou už 22. dubna 1870.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                      Mitsubishi Colt Galant

V podstatě až do roku 1970 se nic významného pro tuto automobilku tak moc nedělo. Tehdy se však vydala podobnou cestou jako její konkurence Mazda. Začali spolupracovat se zahraničním výrobcem – Chrysler. Tomu prodala nejprve podíl své firmy v podobě deseti procent. Ovšem nebylo to zrovna moudré řešení. Chrysler se totiž následně nacházel v době, kdy musel řešit jeden problém za druhým. Vzájemná spolupráce mezi těmito dvěma nepřinesla to, co oba očekávali. Mezi oběma firmami je napjatý vztah více než třicet let.

S Hyundai to bylo lepší

Dá se to tak říct, i když to bylo docela podobné jako s Chryslerem. V sedmdesátých letech se událo několik pro automobilku významných věcí. Například se uchytili na zámořských trzích. Dále spustili vlastní rallye-program. Nejprve zkoušeli rallye v Africe. Tam dokázali odolnost modelů Galant a Lancer. Když byl vytvořen nový rallye šampionát, tak to pro Mitsubishi znamenalo čtyři tituly mistrů světa za sebou v letech 1996 až 1999. Už se nepředpokládalo něco úspěšnějšího, ovšem to byla chyba. V dakarské rallye si připsali dohromady dvanáct vítězství. V roce 1982 se Mitsubishi trefilo přesně do nové módy v podobě SUV.

Zdroj foto:cs.wikipedia.org                                             Mitsubishi ASX

Vytvořili typ Pajero, jenž dodnes patří do základu jejich nabídky. Ani Mitsubishi se však nevyhnuli problémy spojené s krizí. Nicméně se dokázali relativně ubránit, přičemž vyložený krach jim nikdy nehrozil. Tzv. ozdravili svoje modely s novým vedením a chtějí prodávat i ty elektrické.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?