Historie automobilky Minerva

Minerva Motors neboli zkráceně Minerva, byla automobilka z Belgie. Byla založena už roku 1897 v Antverpách Sylvain de Jong jako společnost pro výrobu jízdních kol.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                Minerva Imperia AP 22

V roce 1900 začal kola osazovat motorem s jedním válcem od firmy Zedel ze Švýcarska. Zedel však prodal svou licenci Minervě a tak začala vyrábět první motocykly. Jelikož byly velmi spolehlivé, tak získali dobrou pověst. A to i díky závodům na dráze Zurenborg, jenž vyhrály. Jelikož továrna velmi rychle rostla, potřebovala nové prostory, kterých se jim dostalo. Několik následných let vyráběly auto, kterému říkali Minervette a mělo jednoválcový motor. O rok později Jong v Berchemu u Antverp založil firmu NV Minerva Motors.

Závodní úspěchy

Automobilka začala od roku 1904 vyrábět auta s motory o dvou, tří a čtyřmi válci a k tomu i s řetězovým převodem. O tři roky později jejich závodní auta získala čtyři první místa v závodě Ardenami. Tehdy to byl úspěch s osmilitrovými válci a Jong začal přemýšlet o tom, že bude stavět luxusní velkoobjemová auta. Jak si usmyslil, tak bylo. Musel však zastavit výrobu jízdních kol a motorek. První auto Minerva 14 CV se začala prodávat v Anglii díky Charlesu Rollsovi, pozdějšímu zakladateli značky Rolls-Royce. Objem tohoto auta neměl ani tři litry – 2,9l.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                               Land Rover Minerva

Avšak s cenou 105 liber byl nejlevnějším autem v Británii, která v té době byla jedním z nejdůležitějších evropských automobilových trhů. Minerva vyráběla v dalších letech v podstatě svým způsobem osudová auta. Avšak ani jí se nevyhnuly potíže a tak se musela sloučit v roce 1934 se společností Imperia. Avšak ani to ji nezachránilo před zánikem.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?