Historie automobilky Microcar

Microcar je francouzská automobilka, kterou založili v roce 1984 jako divizi společnosti Bénéteau, francouzského výrobce plachetnic.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                                Microcar MC2

Výroba se přesunula od září 2000 do jiné továrny než byla ta původní. O téměř přesně osm let později koupil automobilku Microcar významný francouzský výrobce aut Ligier. Tím se stali druhým největším výrobcem mikroaut v Evropě. K tomu se stali největším výrobcem čtyřkolek v Evropě. Původní majitel Ligieru Guy Ligier už nežije a tak je ve vedení jeho syn Phillipe Ligier. Momentálně mají v podstatě hlavní typ modelů, a to je M.GO-3. Ten byl původně uveden nejspíš v roce 2015 jako náhrada za model M.GO z roku 2009.

Jedna výbava

Velká Británie má šest úrovní výbavy tohoto typu auta. Všechny jsou vybaveny benzínovým motorem. M.GO byl k dispozici v konvečních úrovních – S, S PACK, MICA, SXI a Sport. Sport měl však dieselový motor. Ještě předtím, než vůbec existoval model M.GO, měla automobilka  ve své nabídce typ MC. Jednalo se o auta, která byla dlouhou dobu v prodeji jako MC1 a MC2. Oba dva byly jak dvoumístné, tak čtyřmístné. Kromě toho prodávala i vozidlo zvané Sherpa. V roce 2006 zkusila vyrobit a také prodávat elektromobily. Trvalo to až do roku 2010 a stavěly se v továrně v Kanadě společností ZENN Motor Company.

Zdroj foto: commons.wikimedia.org                       Microcar MC2 Dynamic

Microcar začal ZENN distribuovat v Evropě pod svou vlastní značkou Microcar ZENN v roce 2007. V podstatě se jednalo o spolupráci ZENN a Microcar, která vedla k jednomu úspěchu, ale zase k rozporu. Museli totiž, jelikož přesedlali na elektromobily, ukončit výrobu svých vozidel MC, a to od roku 2010.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?