Historie automobilky Microcar

Microcar je francouzská automobilka, kterou založili v roce 1984 jako divizi společnosti Bénéteau, francouzského výrobce plachetnic.

Zdroj foto: upload.wikimedia.org                                Microcar MC2

Výroba se přesunula od září 2000 do jiné továrny než byla ta původní. O téměř přesně osm let později koupil automobilku Microcar významný francouzský výrobce aut Ligier. Tím se stali druhým největším výrobcem mikroaut v Evropě. K tomu se stali největším výrobcem čtyřkolek v Evropě. Původní majitel Ligieru Guy Ligier už nežije a tak je ve vedení jeho syn Phillipe Ligier. Momentálně mají v podstatě hlavní typ modelů, a to je M.GO-3. Ten byl původně uveden nejspíš v roce 2015 jako náhrada za model M.GO z roku 2009.

Jedna výbava

Velká Británie má šest úrovní výbavy tohoto typu auta. Všechny jsou vybaveny benzínovým motorem. M.GO byl k dispozici v konvečních úrovních – S, S PACK, MICA, SXI a Sport. Sport měl však dieselový motor. Ještě předtím, než vůbec existoval model M.GO, měla automobilka  ve své nabídce typ MC. Jednalo se o auta, která byla dlouhou dobu v prodeji jako MC1 a MC2. Oba dva byly jak dvoumístné, tak čtyřmístné. Kromě toho prodávala i vozidlo zvané Sherpa. V roce 2006 zkusila vyrobit a také prodávat elektromobily. Trvalo to až do roku 2010 a stavěly se v továrně v Kanadě společností ZENN Motor Company.

Zdroj foto: commons.wikimedia.org                       Microcar MC2 Dynamic

Microcar začal ZENN distribuovat v Evropě pod svou vlastní značkou Microcar ZENN v roce 2007. V podstatě se jednalo o spolupráci ZENN a Microcar, která vedla k jednomu úspěchu, ale zase k rozporu. Museli totiž, jelikož přesedlali na elektromobily, ukončit výrobu svých vozidel MC, a to od roku 2010.

 

 

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?