Historie automobilky Mazda

Mazda Motor Corporation nebo jen Mazda je jeden z nejznámějších výrobců aut na světě pocházející z Japonska. Jejich sídlo je v Hirošimě, což není úplně nejlepší místo z hlediska toho, co se tam kdysi dělo.

Zdroj foto: en.wikipedia.org Mazda RX 7

Mazdu založili v roce 1920 a tehdy byl cíl vyrábět náhražku korku. Posléze se zaměřili na nářadí. Co se týká produkce jejich dnes už slavných aut, tak to přišlo až v roce 1931. Vůbec prvním takovým produktem byla Mazda GO neboli nákladní tříkolový motocykl. Automobilka používala na trhu v Japonsku a také v Austrálii různé typy značek – Autozam, Eunos a Enifi. Ty však byly staženy.

Amati jako plán

Hned na začátku roku 1992 měla automobilka plán, že vytvoří luxusní značku pod názvem Amati. Chtěli totiž vytvořit konkurenci pro značky na americkém trhu. Ovšem to jim jaksi nevyšlo. Amati totiž stornovali ještě dřív než se dostala na trh. Mazda se začala objevovat i v závodech. Poprvé to bylo už v neslavném roce 1968, konkrétně 20. října. Tehdy si šli zajet závod, jenž trval 84 hodin a nesl název Marathon de la Route na ne zrovna dobře proslulém Nürburgringu. Jeli tam dva typy aut od Mazdy. Jedno skončilo čtvrté, druhému tři hodiny před koncem praskla osa. Mazda často také nějaké závody vyhrála.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                        Mazda 6

Například známý závod Le Mans, jenž trval 24 hodin. Automobilka má i vysoce propracovaný marketing, kterému říká emoce z pohybu. Mají proto i pojmenování Zoom-Zoom. Tento druh kampaně se rozšířil po celém světě a trvá vlastně dodnes. Žádný jiný typ kampaně se ještě nikdy tímto způsobem nerozšířil na takovou dobu.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?