Historie automobilky Maruti

Maruti Suzuki India Limited, zkráceně jen Maruti, je výrobce aut v Indi. Ovšem jedná se o dceřinou společnosti skupiny Suzuki, jenž byla založena v únoru 1981.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                             Maruti Wagon R Front

Ještě předtím však prošla jistým vývojem. Úplně původně ji založili v roce 1970, avšak zanikla v roce 1977. Rok 1982 byl stěžejní, protože se upsali Suzuki a mohli se vrátit na scénu. Pak začali vystupovat pod jménem Maruti Suzuki a dohoda byla taková, že se stanou v uvozovkách jen dovozcem aut. Indický trh byl sice uzavřený, nicméně se jim podařilo prosadit, aby mohli v prvních dvou letech dovážet na 40 000 kusů aut čistě jen oni od Suzuki.

Indie a první sedan

V roce 1989 Indie viděla, co to znamená moderní sedan. Tehdy Maruti představili typ 1000. V dalších letech byla v Indii představována japonská auta dost často. Šla napřed v zatím nepokrokové Indii. V roce 2000 zřídili vůbec první call centrum pro interní a zákaznické služby. Zároveň přišli s novým modelem Alto. O rok později zřídili další automobilovou službu, tentokrát pro prodej a nákup ojetých aut. Maruti momentálně hledá nový prostor, kde by mohla zřídit továrnu. Ta stávající už nestačí dnešní době. 25. dubna letošního roku oznámili, že budou postupně ukončovat výrobu dieselových motorů, a to do 1. dubna 2020.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                               Suzuki Swift SZ5

Je to hlavně kvůli přísnějším emisním normám. 18. července 2012 postihla Maruti tragická událost. Výrobní dělníci udělali vzpouru, při které byl zabit generální ředitel pro lidské zdroje. Maruti po tomto incidentu navýšila platy. Ovšem nic to nezměnilo na tom, že bylo obviněno z vraždy 148 pracovníků. Nakonec zůstalo obviněno a odsouzeno k trestu smrti 13 lidí.

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?