Historie automobilky Martin Motors

Martin Motors je společnost zabývající se výrobou osobních a užitkových automobilů a také autobusů. Jejich sídlo bylo v Miláně, ve čtvrti Quinto Stampi.

Zdroj foto: en wikipedia.org                                                            Martin Motors CEO Front

Založena byla roku 1986 Giuseppem Martinellim. Od začátku chtěli vyrábět a vyvíjet technologie pro automobilový průmysl. Martin Motors prožil největší slávu uprostřed devadesátých let. V roce 1997 rozšířil výrobu autobusů. Do jejich portfolia se přidal typ Pulmann Urbani. V dobách jejich největší slávy vyprodukovali 30 000 kusů autobusů za rok. Tím pádem to byl pro ně největší zdroj příjmů. Ovšem chtěli se na trhu prosadit i s osobními auty. První pokus proběhl v roce 2006. Tehdy představili malý osobní vůz zvaný Shuanghuan Noble.

Osobní auta na vzestupu

Noble – tak mu neříkali, získalo přezdívku Bubble – bylo to podle názvu výše uvedeného čínské auto. Martin Motors totiž začali dovážet v roce 2006 čínská auta, rok předtím dováželi motorky.Tehdejší mluvčí Viviana Martinelli k tomu řekla, že firma chce jediné. Chtěli, aby každý viděl v reálném životě, jak se liší pohon předních kol od těch zadních. Ovšem vedli kvůli tomu spor s automobilkou Daimler, podle které se auto podobalo jejich vozu. V dalším roce začali prodávat sportovní užitkové auto CEO, taky z Číny dovezené. To bylo kopií BMW E53, tedy podle mínění společnosti BMW.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                              Martin Motors Bubble

Byl to totiž první model této značky, který se prodával po celé Evropě. BWM se jejich auto vůbec nelíbilo, právě kvůli té podobě, ale na soud naštěstí už nedošlo. V současné době mají ve své nabídce vozy dodávané ve standardní výbavě s přestavbou na alternativní pohon LPG.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?