Historie automobilky Mahindra

Indie není zrovna známá jako technický výrobce, ovšem i oni mají to svoje. 2. října 1945 založili společnost Mahindra, která vyrábí traktory.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                              Mahindra CJ 640 DP

V současnosti se jedná o jednoho z největších výrobců na světě právě těchto zemědělských strojů. Původně se jmenovali Mohammed a Mahindra, dnes nesou název Mahindra a Mahindra. V podstatě se jedná o rodinnou firmu. Založili ji totiž bratři – Kailash Chandra a Jagdish Chandra Mahindra. K nim se musí také připočítat Malik Ghulam Mohammed. V současné době je předsedou Anand Mahindra, jenž je vnukem Jagdishe. Malik Ghulam Mohammed později emigroval do Pákistánu, kde se stal prvním mistrem financí, tudíž už nemohl figurovat ve firmě.

Nejenom traktory

Kromě traktorů začala vyrábět i další věci – například Jeep či lehká užitková vozidla. V roce 2014 získala těsnou většinou podíl ve společnosti Peugeot Motocycles. Někdo by si možná říkal, že jim to stačí, ale kdepak. Hned po roce zakoupili více než tři čtvrtě podílu v italském autosalonu Pininfarina SpA. I nadále pokračovali v nakupování. V lednu 2017 získali další společnost. Tentokrát to bylo v Turecku a opět tři čtvrtě podílu jedné společnosti. V Turecku v září 2017 získali ještě další podnik. Tureckého výrobce traktorů a jeho slévárenskou firmu.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                   Mahindra Axe

Nevyrábí jen traktory, ale třeba i vojenská auta nebo osobní. Mezi ta osobní spadá například SUV, limuzína, pickup, lehká a těžká užitková vozidla či dvoukolové motocykly. Je vyvážena do několika zemí – například Jižní Afrika nebo Asie, konkrétně Čína. Dokonce se jim podařilo uchytit se na filipínském trhu.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?