Historie automobilky Kia

Kia Motors Corporation nebo jen Kia je jedna z nejznámějších značek v oboru aut. Byla založena v roce 1944 v Soulu, hlavním městě Jižní Koreji jako Hyungsung Precision Industry.

Původně neměla vůbec s auty nic společného. Hned v roce založení začali vyrábět ocelové trubky a části jízdních kol. První z továren se nacházela v místě zvaném Yougdeungpo. To se nacházelo na území dnešního Soulu. V roce 1952 přišel první zlom. Tehdy vyrobili svoje první jízdní kolo a pak se přejmenovali na Kia Industrial Company. To však nic neznamenalo v porovnání s tím, co přišlo v pozdějších letech, když začali svou výrobu směřovat jinam.

Tradice především

To souhlasí. Jestli si na něčem v Asii potrpí, tak to jsou tradice, jenž se uchovávají celá staletí. Kia je složenina dvou písmen. V čínštině ki znamená stoupat, a nahoru. V roce 1961 začala vyrábět a nabízet motorky a k tomu tříkolový valníček K-360. A opět jsme u tradicí. Tímto se stala zakladatelem tradičních hodnot v korejském automobilovém odvětví. Na začátku 70. let začala vyrábět nákladní auta. Prvním byl Titan. Ten se tak masově rozšířil, že se stal synonymem pro nákladní vozy. Ovšem to hlavní přišlo v roce 1973 – první osobní auto vyvinuté v Koreji – Brisa.

V podstatě hned se začala vyvážet, ovšem jako pick-up. A pak už se začaly z výrobních linek linout další typy. V roce 1988 byla Kia koupena dalším gigantem – Hyundai. Měla cíl být největší výrobce aut na světě. Jak se zdá, tak se jí to plní.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?