Historie motorek Kentoya

Kentoya zní opět jako něco japonského, ale tak to není. Jedná se o výrobce motorek, který má kořeny v Německu. To bylo koncem osmdesátých a začátkem devadesátých let, kdy se Kentoya jako vůbec jedna z prvních firem začala zabývat prodejem levných skútrů.

Zdroj foto: moravamotors.cz                    Kentoya Hammer

V roce 1994 došlo i na Českou republiky – to u nás Kentoya založila svou pobočku. V dalších následujících letech začala budovat prodejní sítě, avšak nejenom v České republice, ale i u našich bratrů na Slovensku. Letos oslavují 25 let na trhu a za tu dobu si vydobyli pozici nejoblíbenější a nejprodávanější značky u nás se silným zázemím a tradicí.

Nebylo to vždy lehké

V každém vývoji a výrobě nastanou zcela jistě dřív nebo později potíže, a to jak menší, tak se mohou stát i většími. To byl případ i společnosti Kentoya, jelikož jejich skútry prošly nelehkým vývojem a ze začátku i potížemi s kvalitou. Avšak postupem času se z jejich výrobků staly jedny z nejspolehlivějších na českém trhu. V roce 2001 si začali vést statistiky prodejnosti a vyšlo jim, že v České republice prodali přes 33 tisíc skútrů. Je zajímavé, že i přesto, že se neustále zvyšují ceny práce, materiálu a dopravy, tak skútry Kentoya jsou cenově nejdostupnější na našem trhu.

Zdroj foto: moravamotors.cz

Od roku 2011 založila speciální divizi pro skútry – Kentoya Motors spol. s.r.o. Má i několik sportovních úspěchů, tak jako většina výrobců auto moto. V roce 2017 rozšířili svoji nabídku, a to o elektrokoloběžky, a to jak odpružené, tak i neodpružené a též o elektrické čtyřkolky pro děti.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?