Historie motorek Kentoya

Kentoya zní opět jako něco japonského, ale tak to není. Jedná se o výrobce motorek, který má kořeny v Německu. To bylo koncem osmdesátých a začátkem devadesátých let, kdy se Kentoya jako vůbec jedna z prvních firem začala zabývat prodejem levných skútrů.

Zdroj foto: moravamotors.cz                    Kentoya Hammer

V roce 1994 došlo i na Českou republiky – to u nás Kentoya založila svou pobočku. V dalších následujících letech začala budovat prodejní sítě, avšak nejenom v České republice, ale i u našich bratrů na Slovensku. Letos oslavují 25 let na trhu a za tu dobu si vydobyli pozici nejoblíbenější a nejprodávanější značky u nás se silným zázemím a tradicí.

Nebylo to vždy lehké

V každém vývoji a výrobě nastanou zcela jistě dřív nebo později potíže, a to jak menší, tak se mohou stát i většími. To byl případ i společnosti Kentoya, jelikož jejich skútry prošly nelehkým vývojem a ze začátku i potížemi s kvalitou. Avšak postupem času se z jejich výrobků staly jedny z nejspolehlivějších na českém trhu. V roce 2001 si začali vést statistiky prodejnosti a vyšlo jim, že v České republice prodali přes 33 tisíc skútrů. Je zajímavé, že i přesto, že se neustále zvyšují ceny práce, materiálu a dopravy, tak skútry Kentoya jsou cenově nejdostupnější na našem trhu.

Zdroj foto: moravamotors.cz

Od roku 2011 založila speciální divizi pro skútry – Kentoya Motors spol. s.r.o. Má i několik sportovních úspěchů, tak jako většina výrobců auto moto. V roce 2017 rozšířili svoji nabídku, a to o elektrokoloběžky, a to jak odpružené, tak i neodpružené a též o elektrické čtyřkolky pro děti.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?