Historie motorek Kawasaki

Kawasaki je japonský výrobce motorek, jenž původně vyráběl stroje pod označením Meguro. Tehdy byly ve výrobě i letadla. O něco později už se změnili na Kawasaki Motor Sales a v podstatě se spojila výroba letadel a auto moto.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                  Kawasaki Ninja H2R

Během roku 1962 inženýři začali vyvíjet čtyřtaktní motor pro malá auta. Posléze se někteří z inženýrů přesunuli do továrny Meguro a tam chtěli pracovat na modelech motocyklů Meguro K1 a SG, jenž měli jeden válec objemu 250 cm3. V roce 1963 se Kawasaki a Meguro spojili už doopravdy a změnili si jméno na Kawasaki Motorcycle Co, Ltd. Motorky měli svým způsobem specifické značení.

Motocykly a testování v Americe

Mezi roky 1962 až 1967 měli motorky určitý znak – vlajka uvnitř křídla. Jinak práce pokračovala na typu Meguro K1 a kopii BSA A7 500 cc, což bylo jeho vertikální dvojče. K tomu se musí ještě přičíst Kawasaki W1. K2 byl vyvezen do USA na testování – důvod byl na místě – reakce na americký trh, který se rozšiřoval v závislosti na čtyřtaktních motorech. Ovšem na začátku musel čelit odmítnutí. Uprostřed šedesátých let se společnosti konečně podařilo vyvážet motocykly. Sice jen menší počet, ale podařilo se. Dokonce přišlo k tzv. prodejnímu závodění.

Zdroj foto: en.wikipedia.org            Kawasaki Ninja ZX RR

Kawasaki měl typ motorky H1 Mach III z roku 1968 a tento model soutěžil v prodejnosti s dalšími firmami – Suzuki, Yamaha a Honda. Divize byla umístěna v jediném kancelářském komplexu v Grand Rapids, jenž sídlí v Michiganu. Zde konsoliduje významné výzkumné a vývojové projekty, jenž se zabývají motory.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?