Historie automobilky Isuzu

Isuzu Motors Ltd., zkráceně jen Isuzu, je už podle názvu jasné, automobilka pocházející z Japonska. Byla založena už v roce 1878, tehdy ještě jako naftařská společnost. Až 30. března se z ní stala společnost, jenž začala vyrábět osobní a nákladní auta, včetně těch těžkých nákladních.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                      Isuzu Bellett 1600 GT

Jejich centrála sídlí v Tokiu, hlavním městě Země vycházejícího slunce. Co se týká výroby a montáže, tak má tři stěžejní místa – Fujisawa, Točigi a Hokkaidó. Její známost spočívá převážně ve výrobě užitkových vozů a vznětových motorů. Právě vznětových motorů vyrobila jen v roce 2003 16 milionů. Ty se tím pádem používají ve vozidlech po celém světě.

Všechny velikosti užitkových aut

Asie, Evropa a Afrika – tady všude je Isuzu známá svými užitkovými auty všech velikostí. Automobilka vyráběla i malá auta, ovšem úspěch se jaksi nekonal. Prodej se totiž drastickým způsobem propadl a byla nucena ukončit výrobu a prodej sedanu a kompaktních aut. Co se týká Ameriky, tak tam je automobilka hlavně ve spojitosti s typem Chevrolet Colorado, jenž se ovšem prodávají pod názvem Isuzu i-290 a i-370. K tomu se musí ještě přičíst typ Envoy prodávaný jako Isuzu Ascender. Jmenovaná auta jsou jedinými variantami, jenž automobilka v USA prodává.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                    Isuzu cqa650AT

Odjakživa se totiž zaměřovali na výrobu malých až středních osobních aut. K tomu ještě přidali nákladní auta od středních nahoru. Ovšem trh jim ukázal, že chce něco jiného. Automobilka vyrábí také nákladní auta k pronájmu, na což má smlouvu s Budget Truck Rental. K tomu tuto spolupráci sdílí ještě s firmami Ford, General Motors a Navistar International. Od 7. listopadu 2006 vlastní část Isuzu Toyota a stala se třetím největším akcionářem po firmách ITOCHU a Mitsubishi.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?