Historie automobilky Isuzu

Isuzu Motors Ltd., zkráceně jen Isuzu, je už podle názvu jasné, automobilka pocházející z Japonska. Byla založena už v roce 1878, tehdy ještě jako naftařská společnost. Až 30. března se z ní stala společnost, jenž začala vyrábět osobní a nákladní auta, včetně těch těžkých nákladních.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                      Isuzu Bellett 1600 GT

Jejich centrála sídlí v Tokiu, hlavním městě Země vycházejícího slunce. Co se týká výroby a montáže, tak má tři stěžejní místa – Fujisawa, Točigi a Hokkaidó. Její známost spočívá převážně ve výrobě užitkových vozů a vznětových motorů. Právě vznětových motorů vyrobila jen v roce 2003 16 milionů. Ty se tím pádem používají ve vozidlech po celém světě.

Všechny velikosti užitkových aut

Asie, Evropa a Afrika – tady všude je Isuzu známá svými užitkovými auty všech velikostí. Automobilka vyráběla i malá auta, ovšem úspěch se jaksi nekonal. Prodej se totiž drastickým způsobem propadl a byla nucena ukončit výrobu a prodej sedanu a kompaktních aut. Co se týká Ameriky, tak tam je automobilka hlavně ve spojitosti s typem Chevrolet Colorado, jenž se ovšem prodávají pod názvem Isuzu i-290 a i-370. K tomu se musí ještě přičíst typ Envoy prodávaný jako Isuzu Ascender. Jmenovaná auta jsou jedinými variantami, jenž automobilka v USA prodává.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                    Isuzu cqa650AT

Odjakživa se totiž zaměřovali na výrobu malých až středních osobních aut. K tomu ještě přidali nákladní auta od středních nahoru. Ovšem trh jim ukázal, že chce něco jiného. Automobilka vyrábí také nákladní auta k pronájmu, na což má smlouvu s Budget Truck Rental. K tomu tuto spolupráci sdílí ještě s firmami Ford, General Motors a Navistar International. Od 7. listopadu 2006 vlastní část Isuzu Toyota a stala se třetím největším akcionářem po firmách ITOCHU a Mitsubishi.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?