Historie automobilky Infinity

Infinity zní možná pro někoho jako parfém, ano, ovšem je to i automobilka pocházející z Japonska. Byla založena v roce 1989 další velmi známou značnou – Nissan.

Infinity

Automobilka měla sloužit jako luxusní odnož Nissanu. A to se jim také podařilo. V roce 2008 se automobilce podařilo rozšířit se kromě Asie a Ameriky i do Evropy. Infinity vlastně nabízí auta Nissanu, jenž jsou luxusně upravená. Ze začátku byla auta tvořena na vlastních podvozcích. Dnes je to už trochu jinak. V podstatě všechna jejich auta mají stejnou platformu s Nissanem, z nichž vychází. Úplně poprvé se Infinity prezentovala reprezentativním sedanem Q45 v roce 1989.

Infinity se v něčem liší od Nissanu

Mezi hlavní odlišnosti patří motory s větším výkonem. Dále vyladěné odpružení, odlišné řízení – to se může podle typu natáčet na všechna čtyři kola a v neposlední řadě interiér, jenž je velmi bohatě vybavený. Bohužel pro Česko, automobilka před více než třemi lety u nás skončila. Japoncům nepomohlo ani to, že jejich modely jsou velmi líbivé. Pro Čechy je to v uvozovkách příliš nóbl auto. Koneckonců málokdo si může u nás dovolit opravdu luxusní auto. Tak jak se jim v Česku nezadařilo, je však až tak trápit nemusí. Například na Britských ostrovech mají úspěch.

Infinity

Vlastně nedávno představili elektromobil. Mnozí říkají, že vypadá jako z filmu Blade Runner. Infinity totiž oznámila, že od příštího roku už bude vyrábět čistě jen elektromobily. To je sice pro ně svým způsobem ústup, protože končí s klasickými automobily, ovšem třeba se jim bude s novými typy aut dařit.

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?