Historie automobilky Infinity

Infinity zní možná pro někoho jako parfém, ano, ovšem je to i automobilka pocházející z Japonska. Byla založena v roce 1989 další velmi známou značnou – Nissan.

Infinity

Automobilka měla sloužit jako luxusní odnož Nissanu. A to se jim také podařilo. V roce 2008 se automobilce podařilo rozšířit se kromě Asie a Ameriky i do Evropy. Infinity vlastně nabízí auta Nissanu, jenž jsou luxusně upravená. Ze začátku byla auta tvořena na vlastních podvozcích. Dnes je to už trochu jinak. V podstatě všechna jejich auta mají stejnou platformu s Nissanem, z nichž vychází. Úplně poprvé se Infinity prezentovala reprezentativním sedanem Q45 v roce 1989.

Infinity se v něčem liší od Nissanu

Mezi hlavní odlišnosti patří motory s větším výkonem. Dále vyladěné odpružení, odlišné řízení – to se může podle typu natáčet na všechna čtyři kola a v neposlední řadě interiér, jenž je velmi bohatě vybavený. Bohužel pro Česko, automobilka před více než třemi lety u nás skončila. Japoncům nepomohlo ani to, že jejich modely jsou velmi líbivé. Pro Čechy je to v uvozovkách příliš nóbl auto. Koneckonců málokdo si může u nás dovolit opravdu luxusní auto. Tak jak se jim v Česku nezadařilo, je však až tak trápit nemusí. Například na Britských ostrovech mají úspěch.

Infinity

Vlastně nedávno představili elektromobil. Mnozí říkají, že vypadá jako z filmu Blade Runner. Infinity totiž oznámila, že od příštího roku už bude vyrábět čistě jen elektromobily. To je sice pro ně svým způsobem ústup, protože končí s klasickými automobily, ovšem třeba se jim bude s novými typy aut dařit.

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?