Historie automobilky Hurtan

Hurtan – jméno, které řekne něco určitě skalním fanouškům aut. Jedná se o španělskou automobilku, která se mimo jiné vyznačuje i tím, že jde o malosériovou výrobu.

Zdroj foto: en.wikipedia.org hurtan albaycin T2+2

Je také specifická tím, že její auta se v uvozovkách pyšní retro designem. U nás opravdu toto auto potkáte jen stěží, ovšem na prodej tu jsou. Konkrétně by se mělo jednat o dva kusy. Je to vlastně svým způsobem rarita, protože automobilky prodávají po světě miliony aut. Ovšem Hurtan ne – u nás pouze dva typy. Jedním z nich by mělo být Albaycín 2P. Toho představili už v roce 2004 a je to malý roadster.

Celkem nic nového

Ten roadster stojí na podvozku Renaultu Clio a k tomu se využívá i francouzského motoru. Ovšem ten, co se nyní u nás prodává, je z roku 2014. Jedná se o válec o objemu 1,4 litru o výkonu 72 kW, což znamená 98 koní. Ten je spojen s manuální převodovkou o pěti stupních. Karoserie je z laminátu. Tím pádem toto vozítko neváží ani tunu. To je dobré hlavně z hlediska dynamiky, která by nemusela být vůbec zlá. Ovšem je třeba počítat s pohonem předních kol, jak je to u Clia běžné. Tento kus stojí u nás téměř půl milionu korun.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                       Hurtan Albaycin 4P

Clio posloužilo i pro druhý u nás prodávaný typ Hurtanu – Grand Albaycin Sport. Ten má dvoulitrový čtyřválec o výkonu 147 kW – 200 koní. K tomu ještě manuální převodovku o šesti stupních. Prodává se za 749 000 Kč. U obou dvou naleznou zákazníci co se týká materiálu na hodně dřeva a kůže uvnitř.

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?