Historie automobilky Hurtan

Hurtan – jméno, které řekne něco určitě skalním fanouškům aut. Jedná se o španělskou automobilku, která se mimo jiné vyznačuje i tím, že jde o malosériovou výrobu.

Zdroj foto: en.wikipedia.org hurtan albaycin T2+2

Je také specifická tím, že její auta se v uvozovkách pyšní retro designem. U nás opravdu toto auto potkáte jen stěží, ovšem na prodej tu jsou. Konkrétně by se mělo jednat o dva kusy. Je to vlastně svým způsobem rarita, protože automobilky prodávají po světě miliony aut. Ovšem Hurtan ne – u nás pouze dva typy. Jedním z nich by mělo být Albaycín 2P. Toho představili už v roce 2004 a je to malý roadster.

Celkem nic nového

Ten roadster stojí na podvozku Renaultu Clio a k tomu se využívá i francouzského motoru. Ovšem ten, co se nyní u nás prodává, je z roku 2014. Jedná se o válec o objemu 1,4 litru o výkonu 72 kW, což znamená 98 koní. Ten je spojen s manuální převodovkou o pěti stupních. Karoserie je z laminátu. Tím pádem toto vozítko neváží ani tunu. To je dobré hlavně z hlediska dynamiky, která by nemusela být vůbec zlá. Ovšem je třeba počítat s pohonem předních kol, jak je to u Clia běžné. Tento kus stojí u nás téměř půl milionu korun.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                       Hurtan Albaycin 4P

Clio posloužilo i pro druhý u nás prodávaný typ Hurtanu – Grand Albaycin Sport. Ten má dvoulitrový čtyřválec o výkonu 147 kW – 200 koní. K tomu ještě manuální převodovku o šesti stupních. Prodává se za 749 000 Kč. U obou dvou naleznou zákazníci co se týká materiálu na hodně dřeva a kůže uvnitř.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?