Historie automobilky Hummer

Hummer patří mezi značky, které se zabývaly výrobou off-roadových vozidel. V tomhle případě se jedná o značku vyráběnou firmou General Motors. Byla založena v roce 1992, ovšem ke smutku jejich fanoušků zbankrotovali 24. května 2010.

Hummer vyráběl auta, která se stala synonymem pro přepych a dopravy, která zrovna nemá ekologii na prvním místě. Typ H1 vznikl vznikl z vojenského vozidla HMMWV neboli Humvee. To bylo po válce v Perském zálivu, kde bylo nasazeno s velkých úspěchem. Později vznikly varianty H2 a H3. Ty jsou však už jen menší a pouze civilní verze. V roce 2006 představili H1 Alpha, jenž vynikala větším výkonem. K tomu navíc byl u modelu H2 použitý vodíkový pohon.

Konec Hummeru

  1. června 2009 General Motors oznámil bankrot, což znamenalo i konec automobilky Hummeru. Stalo se tomu mimo jiné i proto, že strmě klesal prodej jejich aut. Nezbývalo tak nic jiného než to ukončit. Ovšem General Motros následně oznámila, že Hummer chce prodat. Kupec měl být z Číny – Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company Ltd. Cena byla údajně stanovena na 150 milionů amerických dolarů. Čekalo se jen na souhlas čínské vlády. Ovšem nestalo se tak a z prodeje sešlo. General Motors se tím pádem vrátil k původnímu plánu zrušit automobilku Hummer.

Na jaře 2010 se ještě pokusili prodat Hummer, ovšem neúspěšně. 7. dubna tak oficiálně oznámili konec výroby aut se značkou Hummer. Zbývalo doprodat 2 200 aut. Na ty byly dány velké slevy. Vůbec poslední auto z automobilky Hummer, jenž sjel z výrobní linky byl typ H3 24. května 2010.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?