Historie automobilky Hummer

Hummer patří mezi značky, které se zabývaly výrobou off-roadových vozidel. V tomhle případě se jedná o značku vyráběnou firmou General Motors. Byla založena v roce 1992, ovšem ke smutku jejich fanoušků zbankrotovali 24. května 2010.

Hummer vyráběl auta, která se stala synonymem pro přepych a dopravy, která zrovna nemá ekologii na prvním místě. Typ H1 vznikl vznikl z vojenského vozidla HMMWV neboli Humvee. To bylo po válce v Perském zálivu, kde bylo nasazeno s velkých úspěchem. Později vznikly varianty H2 a H3. Ty jsou však už jen menší a pouze civilní verze. V roce 2006 představili H1 Alpha, jenž vynikala větším výkonem. K tomu navíc byl u modelu H2 použitý vodíkový pohon.

Konec Hummeru

  1. června 2009 General Motors oznámil bankrot, což znamenalo i konec automobilky Hummeru. Stalo se tomu mimo jiné i proto, že strmě klesal prodej jejich aut. Nezbývalo tak nic jiného než to ukončit. Ovšem General Motros následně oznámila, že Hummer chce prodat. Kupec měl být z Číny – Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company Ltd. Cena byla údajně stanovena na 150 milionů amerických dolarů. Čekalo se jen na souhlas čínské vlády. Ovšem nestalo se tak a z prodeje sešlo. General Motors se tím pádem vrátil k původnímu plánu zrušit automobilku Hummer.

Na jaře 2010 se ještě pokusili prodat Hummer, ovšem neúspěšně. 7. dubna tak oficiálně oznámili konec výroby aut se značkou Hummer. Zbývalo doprodat 2 200 aut. Na ty byly dány velké slevy. Vůbec poslední auto z automobilky Hummer, jenž sjel z výrobní linky byl typ H3 24. května 2010.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?