Historie motorek Harley-Davidson

Harley-Davidson je jedna z nejstarších a jedna z nejznámějších společností vyrábějící motorky. Firma byla sice založena v roce 1903, ale vše začalo už dva roky předtím.

Tehdy teprve dvacetiletý William S. Harley vypracoval jisté plány. Bylo to pro motor s výtlakem 116 cc, což je 7,07 kubických palců. Po dobu dalších dvou let pracoval se svým kamarádem z dětství Arthurem Davidsonem na motocyklu. Dokončili ho v roce 2003, přičemž jim pomáhal i Arthurův bratr Walter. Při testování zjistili, že to nejde bez pedálů a tak nechali tento svůj první motocykl jako učební experiment. Ovšem pak postavili skutečný motocykl a začali dávat inzeráty do novin.

První továrna

Tam se nastěhovali v roce 1906, kdy vyrobili zhruba 50 motorek. Začali stavět velkým tempem a v roce 1914 čítala jejich produkce už 16 284 strojů. V první světové válce tak jako skoro každý byla společnost využívána pro válečné účely. V roce 1917 to zkoušely s jízdními koly, ale úspěch nebyl a tak to přerušili po šesti letech. V roce 1920 byl Harley-Davidson firmou, která byla tou největší na poli motocyklů. Velká hospodářská krize v USA semlela mnoho firem. Harley-Davidson byl taky v tom, ale dokázal se bez relativních potíží udržet. Pak přišla druhá světová válka a společnost opět dodávala motorky americké armádě.

Harley-Davidson měl o něco později potíže, ale podařil ose mu z nich vymanit díky kooperaci s Buell Motorcycle Company. Ovšem v roce 2009 spojení ukončili. V roce 2007 došlo ve společnosti ke stávce, a to 2. února. Po čtrnácti dnech se nakonec vedení dohodlo se zaměstnanci, nicméně 440 jich bylo propuštěno právě kvůli stávce.

Mohlo by vás zajímat...

Není k dispozici žádný obsah

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?