Historie automobilky Chatenet

Chatenet je společnost zabývající se automobilovým průmyslem a pochází z Francie. Založena byla v roce 1984 a nese jméno po svém zakladateli – Louis-Georges Chatenet.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                              Chatenet ch30

Co se týká působnosti na českém trhu, tak to není zase tak dlouho. Chatenet se u nás objevil v roce 2016, konkrétně na jaře. To získala exkluzivní zastoupení s posvěcením Francie nejen pro Česko, ale i pro Slovensko. Na konci toho roku začali ještě i v Maďarsku a později na Balkáně. Značka Chatenet je ve Francii pojem, který se rozšířil během 30 let po celém světě. Ve Francii se kromě toho, že se stala tradiční značkou má navíc i symbol v podobě tzv. moped aut, jenž vyrábí.

Poměrně zvláštnost

Moped auto není vlastně vozidlo v pravém slova smyslu. Tím pádem, jelikož se liší, je možnost řídit ho už od patnácti let. Samozřejmě u tzv. normálního auta by to nešlo. Tam je nutné vlastnit řidičský průkaz až od osmnácti let. U těchto moped aut musí mít řidiči řidičské oprávnění skupiny AM, což je řidičák na malý motocykl. O vozech Chatenet se traduje, že jsou bezpečné. Díky tomu stoupá jejich obliba v celosvětovém měřítku. Automobilka patří mezi rodinné firmy. Sice je menšího ražení, nicméně si dávají záležet nejen na kvalitě, ale i výbavě a designu.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                           Chatenet barooder wx

Je pozoruhodné, že oproti konkurenci neváhá posílat svoje moped auto při testech přímo proti zdi. Dohromady se už prodalo něco přes 60 těchto moped aut, v Česku okolo patnácti kusů. Mimo jiné má nízkou spotřebu, zhruba 3 l. Nejdražší kus, jenž se u nás prodal, stál 1 050 000 Kč.

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?