Historie automobilky Chatenet

Chatenet je společnost zabývající se automobilovým průmyslem a pochází z Francie. Založena byla v roce 1984 a nese jméno po svém zakladateli – Louis-Georges Chatenet.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                              Chatenet ch30

Co se týká působnosti na českém trhu, tak to není zase tak dlouho. Chatenet se u nás objevil v roce 2016, konkrétně na jaře. To získala exkluzivní zastoupení s posvěcením Francie nejen pro Česko, ale i pro Slovensko. Na konci toho roku začali ještě i v Maďarsku a později na Balkáně. Značka Chatenet je ve Francii pojem, který se rozšířil během 30 let po celém světě. Ve Francii se kromě toho, že se stala tradiční značkou má navíc i symbol v podobě tzv. moped aut, jenž vyrábí.

Poměrně zvláštnost

Moped auto není vlastně vozidlo v pravém slova smyslu. Tím pádem, jelikož se liší, je možnost řídit ho už od patnácti let. Samozřejmě u tzv. normálního auta by to nešlo. Tam je nutné vlastnit řidičský průkaz až od osmnácti let. U těchto moped aut musí mít řidiči řidičské oprávnění skupiny AM, což je řidičák na malý motocykl. O vozech Chatenet se traduje, že jsou bezpečné. Díky tomu stoupá jejich obliba v celosvětovém měřítku. Automobilka patří mezi rodinné firmy. Sice je menšího ražení, nicméně si dávají záležet nejen na kvalitě, ale i výbavě a designu.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                           Chatenet barooder wx

Je pozoruhodné, že oproti konkurenci neváhá posílat svoje moped auto při testech přímo proti zdi. Dohromady se už prodalo něco přes 60 těchto moped aut, v Česku okolo patnácti kusů. Mimo jiné má nízkou spotřebu, zhruba 3 l. Nejdražší kus, jenž se u nás prodal, stál 1 050 000 Kč.

 

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítej zpět!

Přihlaste se ke svému účtu níže

Načtení hesla

Chcete-li obnovit heslo, zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?