Historie motorek Cagiva

Cagiva je další výrobce motorek z Itálie, přičemž byl založen už v roce 1950, avšak jako výrobce malých kovových komponentů.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                                                             Cagiva elefant 650

Jako výrobci motorek vstoupili do tohoto světa až v roce 1978. To tehdy dali do prodeje dva motocykly, jenž byly závodní a jeli na nich dva italští závodní jezdci – Gianfranco Bonero a Marco Lucchinelli. Ve stejném roce továrnu koupil věhlasný výrobce motorek Harley-Davidson. V dalších roce jejich produkce stoupla až na 40 tisíc kusů vyrobených motorek. Jednalo se osm modelů, jenž byly poháněny dvoutaktními motory. Harley-Davidson nastolil novější formu výroby vzhledem k tomu, v jaké době se nacházeli.

Zlepšení a rozšíření

Tak to udělal Harley-Davidson se zakoupenou továrnou Cagiva. Motorky sice nechal jako původní modely, ale off-roadová divize se zlepšila a rozšířila. To mělo za následek jednu pro ně důležitý aspekt. Jejich motocykly začaly vyhrávat závody WMX neboli také motokrosové závody. V roce 1983 Cagiva udělala nákup v podobě čtyřtaktních motorů Ducati, čímž se zařadili na trh s velkými objemy. O dva roky později koupili celou Ducati, avšak značku jim nechali, aby se dala lépe rozpoznat mimo Itálii. Kupovala další firmy – Moto Morini či Husquarna. Začátek osmdesátých let pro něj byl hlavně USA. Otevřeli pobočku v severoamerické části.

Zdroj foto: en.wikipedia.org                             Cagiva Mito SP525

Cagiva koupila také britské BMC, kteří měli spojitost s autem Mini Moke. Tato auta se vyráběla v Portugalsku s použitým motorů z BMC. Cagiva měla úmysl převést továrnu do Boloni v roce 1995, podařilo se jim to sice o dva roky dříve, avšak výroba Mini Moke od Cagivy nebyla nikdy rozjetá.

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?