Historie automobilky Buick

Historie automobilky Buick | Americká automobilka Buick byla založena v roce 1903. Patří do koncernu GM, tedy General Motors Company. Založil ji původně instalatér David Dunbar Buick. Peníze na založení firmy získal díky patentu na spojení keramiky s kovem.  Z původního sídla v Detroitu se přestěhoval do Flintu. Přišel také s vlastním patentovaným systémem rozvodů s označením OHV.

Buick

Rychlý vzestup Buick

O rok později převzal firmu podnikatel James Whiting, kterého následně vystřídal William Crapo Durant. Zvládl z této malé firmy vybudovat jednu z největších amerických automobilek. Její úspěch také položil základ pro GM.

Po válce přišla faceliftovaná verze předválečného modelu. Vůz slavil prodejní úspěchy a jeho prodej postupně rostl až do roku 1955. V tomto roce se značka Buick vyhoupla na třetí místo amerického trhu. 5. dubna se také prodal vůz s produkčním číslem 8 milionů. Jednalo se přitom o 3,5 miliontý vůz prodaný po skončení války.

Přínos nových motorů

Rok 1953 se nesl v duchu implentace motoru V8 do výroby. Do té doby se používaly motory řadové. Buick Special disponoval hliníkovým blokem motoru. Byl to již zmíněný V8. Výroba hliníkového motoru byla ale velice nákladná, kvůli čemuž se firma rozhodla po třech letech od hliníku odstoupit a vrátit se k litině. Tento motor byl ale velice oblíbený v motorech vozů Rover a podobných, kde se používaly od roku 1967 až 2004. Motor posloužil jako základ pro návrh prvního amerického V6 v roce 1962. Ten se stal nejúspěšnějším americkým motorem.

V šedesátých letech se začala rapidně zvyšovat poptávka po sportovních vozech v USA. Na to rychle zareagoval i Buick. Představil tak model kategorie Personal Luxury Car s názvem Riviera. Jeho produkce probíhala v letech 1963 až 1999.

Buick – stříbrný

Další informace o historii automobilek a výrobců najdete na motoristika.cz

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?