Historie automobilky Austin

Historie automobilky Austin | Dnes již můžeme nazvat automobilku Austin jako výrobce veteránů. Tato britská automobilka se celým názvem Austin Motor Company byla založena v roce 1905 Herbertem Austinem. Vše to začalo odkoupením staré tiskárny nedaleko Birminghamu. Postupem času se zde vybudovala jedna z největších automobilek na světě té doby.

Austin

Předválečné období

Úplně první model se nazýval 25 HP Endcliffe Phaeton. Disponoval čtyřválcem o objemu 5 litrů. Zajímavostí byly samostatně odlévané válce. Po něm následovaly modely 40 HP a 60 HP. Herbert Austin ale nezapomněl ani na chudší obyvatelstvo. Z tohoto důvodu byla vyrobena verze 7 HP. Jistě jste si všimli, že jejich číselné označení ukazuje množství koňských sil. Než přišla válka, tak dokázalo 2000 zaměstnanců firmy vyrábět 1000 vozů ročně. Po začátku války dostala firma zakázky od vlády na válečnou výrobu. Během této doby vzrostl poté pracovníků až na 22 000.

Dalším mezníkem bylo předvedení vozu Austin Seven. Stalo se tak v roce 1922 a pro značku to byl začátek pásové výroby. Auta tak mohli prodávat levněji a staly se dostupnější pro široké obyvatelstvo.

Nepříjemné události automobilky Austin

V roce 1952 došlo k velkým změnám v britském automobilovém průmyslu. Austin Motor Company se v tomto roce spojil s Nuffield Organisation. To bylo spojení automobilek Morris, Wolseley, MG a Riley. Tohle spojení bylo nazváno British Motos Corporation- zkráceně BMC. Ve stejném roce uzavřel Austin dohodu s Donaldem Healeym, což dalo za vznik značce soustředící se na výrobu sportovních vozů s názvem Austin Healey.

V roce 1956 nastala Suezská krize a hrozilo omezení dodávky paliv. Z tohoto důvodu vznikl revoluční úsporný vůz Mini. Měl motor vpředu a poháněny byly přední kola.

V roce 1982 byla divize British Leyland přejmenována na Austin Rover Group. Austin byla vyhrazena pro levná auta a Rover převzal výrobu luxusnějších vozů. Později začal postupný konec výroby automobilů s označením Austin. Aktuálně je továrna ve vlastnictví Nanjing Automobile Group a je ve hvězdách, zda-li se tato kdysi slavná britská automobilka oživí.

Austin – sport

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?