Historie automobilky ARO

Historie automobilky ARO | Automobilová značka ARO vám nic neříká? Jednalo se o rumunskou automobilku, která se zabývala výhradně výrobou offroadů. Sídlila ve městě Campulung a svou činnost ukončila v roce 2006. V této době se tak nachází v konkurzním řízení.

Vidiny globálního trhu

První terénní automobil sjel z výrobní linky v roce 1957. Byl nazván 57 IMS. Následován byl v roce 1959 modelem M 59. Automobilka se poté rozhodla rozšířit své působení na celé svět. V roce 1964 by proto sestrojen model M 461 určený právě pro vývoz. Celkově se prodalo 53 000 kusů v 55 zemích.

V roce 1972 představila ARO zcela novou řadu. Jednalo se o ARO 24 a nabízela se celkem v pěti provedeních. O 8 let později přišla vylepšená řada ARO 10. Další velké změny byly montování různých motorů. V osmdesátých letech tak byly k dispozici modely s dieselovými motory a motory na zemní plyn. Na konci devadesátých let začala značka s výrobou ARO Dragon.

Nepříjemný konec

Za dobu své existence prodala značka 380 000 vozů a 2/3 výrobků byly exportovány do celkem 110 zemí světa. To bohužel na udržení automobilky nestačilo. V roce 2003 byla proto značka prodána formě Cross Lander, která měla investovat 2 miliony USD. Místo těchto investic ale rozprodala většinu majetku značky ARO. Ředitel značky Cross Lander John Perez byl poté zažalován státem za falšování dokumentů. Následně propustil všechny své zaměstnance a svou firmu zavřel.

Proto vyhlásila automobilka ARO v roce 2006 bankrot a v dnešní době je v konkurzním řízení.

ARO

Mohlo by vás zajímat...

Oblíbená cestovatelská videa

Vítejte zpět!

Níže se přihlaste do vašeho účtu

Načtěte vaše heslo

Vložte prosím vaše uživatelské jméno nebo email pro reset hesla

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
Opravdu chcete odemknout tento příspěvek?
Počet pro odemknutí : 0
Opravdu chcete zrušit předplatné?